O PINKU

Společnost PINKO byla založena italskou rodinou Sarafini, která v roce 1991 zahájila výrobu zmrzliny v malé výrobně v Bojanovicích u Prahy. Zmrzlina se tehdy vyráběla podle italských receptur a výhradně z italských surovin a měla v porevolučním období velký úspěch u pražské klientely luxusních restaurací, pizzerií a cukráren.

V roce 1996 celou výrobnu včetně značky PINKO koupil český majitel Ing. Miroslav Červ a do roku 2006 pokračoval v tradici výroby pod italskými názvy s italskými recepturami. V průběhu této doby se do zmrzlin PINKO začaly dodávat i české suroviny. Taktéž u většiny obalů, etiket a kartonů se dodavateli stali čeští výrobci.

Postupem času se samotné chutě zmrzlin začaly upravovat pro český trh, který se opět vracel k tradičním chutím z dob minulých. Úpravy se postupně dotkly většiny produktů, kterých v roce 2006 bylo více než 170 druhů. Na řadu přišly i novinky, které se začaly vyrábět pod českými názvy jako například zmrzlina s dlouholetou tradicí – Káča. Do roku 2009 byly českým chutím uzpůsobeny veškeré receptury. V tomto roce také společnost Pinko poprvé vyrobila tvarohovou zmrzlinu s příchutí citrónu (přebraný starý recept našich babiček na tvarohové buchty), která se stala historicky nejprodávanější zmrzlinou Pinka. Jedná se o zmrzlinu na dřívku s názvem tvarohový Vašík.

V současné době jsou v našem sortimentu zastoupeny zmrzliny pro všechny věkové kategorie a příležitosti. Naší chloubou je pravá Kopečková zmrzlina, jejímž základem jsou skutečně poctivé a tradiční ingredience – tekuté polotučné mléko a máslo. Je vyráběna dle nejvyšších norem a právem získala ocenění Státního zemědělského intervenčního fondu A-klasa.

A samozřejmě stále sledujeme nové možnosti, trendy a technologie. A snažíme se je využít tak, abychom vám přinášeli nové a nové lahodné příchutě poctivých kvalitních zmrzlin, které vás zas a znovu spolehlivě osvěží a potěší!

Společnost PINKO a.s. je již od roku 2009 držitelem mezinárodního certifikátu IFS (International Food Standart) a každý rok prochází IFS auditem. Certifikace IFS patří mezi mezinárodně uznávané standardy a zaručuje správné nastavení a implementaci procesů vedoucí k zajištění bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti prodávaných výrobků.

Společnost PINKO a.s. se také rozhodla připojit ke globálnímu programu podpory udržitelného způsobu pěstování kávy, kakaa a čaje. Při výrobě našich zmrzlin proto od roku 2018 používáme kakao s UTZ certifikací.

 

Pro zajištění maximální kvality našich výrobků společnost PINKO a.s. dbá na vzdělávání svých zaměstnanců, které je spolufinancováno Evropskou unií. Projekt VZDĚLÁVÁNÍ PINKO & PARTNER CZ.03.1.52/0.0/0.0/16_043/0004179 je zaměřen na realizaci vzdělávacích kurzů zejména v oblastech: technické odborné vzdělávání, osobnostní rozvoj pracovníků, IT dovednosti, výuka anglického jazyka, kurzy ekonomické a kurzy zaměřené na zvýšení úrovně péče o zákazníky a efektivity komunikace. Cílem a předpokládaným výstupem je zvýšení úrovně znalostí a dovedností celkem 97 pracovníků společnosti PINKO a.s. a provozoven Vladimíry Červové.

Výběrová řízení

Výzva k podání nabídky na zpracování projektové dokumentace (PDF).