Pinko
O společnosti Pinko

O společnosti

Historie

  • 1991 Založení společnosti Společnost PINKO byla založena v roce 1991 italskou rodinou Sarafini. Zmrzlina se tehdy vyráběla podle italských receptur a výhradně z italských surovin a měla velký úspěch u klientely luxusních restaurací, pizzerií a cukráren.
  • 1996 Specializace na český trh V roce 1996 značka PINKO přešla pod českého majitele Ing. Miroslava Červa a přirozeným vývojem se chutě zmrzlin a receptury postupně začaly upravovat pro český trh. Společnost navázala spolupráci také s českými dodavateli, a tak se v dnešní době zmrzliny značky PINKO vyrábějí z tradičních a lokálních surovin jako je např. české mléko, máslo a smetana.
  • 2001 Budování nového sídla společnosti V roce 2001 začala výstavba nového sídla společnosti včetně výrobní haly a mrazíren v Benešově u Prahy. Zatímco z pohledu receptur a výběru surovin se zaměřujeme na tradici, samotná výroba prošla velkou modernizací. Výrobní linky obsahují nejmodernější technologie, díky nimž můžeme zaručit přesnost celého výrobního procesu od dávkování surovin, přes vaření až po plnění a balení.
  • 2009 Certifikace IFS Samozřejmostí je také dodržování nejpřísnějších hygienických opatření. Společnost PINKO je již od roku 2009 držitelem mezinárodního certifikátu IFS, který je nejvyšší zárukou správného nastavení a implementace všech procesů vedoucích k zajištění absolutní bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti prodávaných potravinových výrobků. Tato opatření jsou každý rok znovu ověřována důkladným auditem.

Současnost

Tradiční receptury & moderní technologie

V současné době v našem sortimentu naleznete zmrzliny a mléčné výrobky pro všechny věkové kategorie a příležitosti. Odkaz na italský původ značky je dodnes znát v názvech některých zmrzlin, jako je např. Piccolo nebo Rigoletto. Naší chloubou je především Kopečková zmrzlina, jejíž receptura je založená na poctivých ingrediencích jako je tekutá smetana, mléko, máslo a ovocné pyré. Je vyráběna dle nejvyšších norem a příchutě Vanilka a Čokoláda  právem nesou ocenění Státního zemědělského intervenčního fondu A-klasa.

 

Společnost PINKO se také rozhodla připojit ke globálnímu programu podpory udržitelného způsobu pěstování kávy, kakaa a čaje. Při výrobě našich produktů proto od roku 2018 používáme kakao s UTZ certifikací.

 

Samozřejmě stále sledujeme nové možnosti, trendy a technologie a snažíme se je využít tak, abychom zákazníkům přinášeli stále nové a lahodné příchutě poctivých kvalitních produktů.

Pro zajištění maximální kvality našich výrobků a služeb dbá společnost PINKO a.s. na vzdělávání svých zaměstnanců. K tomu aktuálně využívá projekt Rozvoj kompetencí v PINKO a.s. CZ.03.1.52/0.0/0.0/19_097/0012302, který je spolufinancován Evropskou unií a je zaměřen na realizaci vzdělávacích kurzů zejména v oblastech IT dovedností, měkkých dovedností a interních školení.

EU
MPSV

Současně společnost využila podpory Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova.

Projekt PRV
Projekt PRV EU

Certifikace

IFS
KlasA Panna Cotta Maliny
KlasA Kopeckova Cokolada
KlasA Kopeckova Vanilka
IFS Food

IFS Food

Již od roku 2009 je společnost PINKO držitelem mezinárodního certifikátu IFS, který je nejvyšší zárukou správného nastavení a implementace všech procesů vedoucích k zajištění absolutní bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti prodávaných potravinových výrobků. Tato opatření jsou každý rok znovu ověřována důkladným auditem.

RFA

Rainforest Alliance

Společnost PINKO se rozhodla připojit ke globálnímu programu podpory udržitelného způsobu pěstování kávy, kakaa a čaje. Při výrobě našich zmrzlin proto od roku 2018 používáme s certifikací Rainforest Alliance.

KEZ

Společnost PINKO je certifikována také pro výrobu potravin v BIO kvalitě.

Klasa

Pracovní příležtosti

Pokud máte zájem o práci ve společnosti PINKO a.s., zašlete svůj strukturovaný životopis na e-mail personalni-ZAVINOVADLO:pinko.cz

Aktuálně do našich řad hledáme kolegy na následující pozice:

Údržbář

Požadujeme:

- odbornou způsobilost

- časovou flexibilitu

- ochotu spolupracovat v kolektivu

Nabízíme:

- pracovní poměr na dobu neurčitou

- zajímavé finanční ohodnocení

- stravenky

- příplatek za 100% docházku

Pracovní poměr:

Plný úvazek

Provozní elektrikář

Požadujeme:

- odbornou způsobilost v elektrotechnice §10 vyhl. č. 50

- časovou flexibilitu

- ochotu spolupracovat v kolektivu

Nabízíme:

- pracovní poměr na dobu neurčitou

- zajímavé finanční ohodnocení

- stravenky

- příplatek za 100% docházku

Pracovní poměr:

Plný úvazek

Strojní projektant

- návrhy technického řešení strojních celků a částí projektu

- zpracování průvodní a nové technické dokumentace

- evidence a vedení dokumentace strojů a zařízení

- specifikace potřebného materiálu a komponent pro výrobu a montáže

- komunikace s dodavateli a zákazníky v ČR i zahraničí

- zvyšování kvality a přidané hodnoty našich výrobků

Požadujeme:

- komunikativní znalostí AJ

- VŠ/SŠ vzděláním strojního zaměření, s technickým myšlením a pozitivní energií

- znalostí práce ve 2D/3D

- řidičským průkazem sk. B

- schopností samostatného řešení úkolů, smyslem pro detail, odpovědností a spolehlivostí

- zájmem o nové věci s příjemným vystupováním

Nabízíme:

- příležitost spolupracovat s profesionály, kteří určují trendy v daném oboru, nejen v České republice, ale v celoevropském měřítku

- příjemné pracovní prostředí, moderní strojní vybavení

- dovolená 5 týdnů v roce

- výuku anglického jazyka

- příspěvek na Multisport kartu, příspěvky na stravování

- notebook a mobilní telefon

- budeme Vám naslouchat a poskytneme Vám náležitý prostor, pokud máte odvahu a chuť měnit věci a určovat směr svého rozvoje

Pracovní poměr:

Plný úvazek

Nástup:

Ihned

Skladník do mrazírenského skladu

- příjem a výdej zboží

- 3 směnný provoz v sezóně, 2 směnný mimo sezónu

Požadujeme:

- min. základ českého jazyka

- fyzická zdatnost a manuální zručnost

- pracovitost a spolehlivost

- zkušenosti práce se čtečkou je výhodou

- práce na obdobné pozici výhodou

- praxe na VZV výhodou

Nabízíme:

- zajímavé finanční ohodnocení

- stravenky

- příplatek za 100% docházku

- osobní ohodnocení

Pracovní poměr:

Plný úvazek

Další možnosti

Kromě dodávek zmrzlin značky PINKO jsme nakloněni dalším možnostem spolupráce jako jsou např. limitované edice nebo privátní značky. Vše záleží na konkrétní poptávce. V případě zájmu neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení!